
Ha szerencsések vagyunk, január első napjait még átitatja az ünnepi hangulat, azonban néhány nap, és újra a megszokott kerékvágásban találjuk magunkat. Van olyan év, amikor ez jól esik és van, amikor szívesen meghosszabbítanánk a december végi, végtelennek tűnő napokat. Mivel idén a szokásosnál picivel több szabadidőm jutott az év elejére, ez tökéletes alkalom volt, hogy áthangoljam magam a következő hetekre.
Az egyik dolog, ami lendületet ad egy friss kezdethez, ha lezárom az előző fejezetet: vagyis elpakolom a karácsonyi dekorációt, és rendet teszek a környezetemben. Ez minden évben kicsit keserédes pillanat, hiszen a fények, a tárgyak és illatok azonnal otthonossá varázsolták a lakást, amire télen különösen nagy szükségem van a négy fal között. Úgyhogy itt az ideje, hogy kitaláljam, hogyan teremtem meg ezt az érzést más módon, új löketet adva a környezetemnek és magamnak.



Amikor a természet pihen, és a házból kilépve a szürkeség fogad, különösen jól esik körülvenni magamat a belső térben növényekkel. Bár a virágoknak most nincs szezonja, a cserepes szobanövények viszont egész évben élettel töltik meg a teret. A lakásban három állandó növényünk van, de ha egy kis színre vagy virágokra vágyom, szezonális társaik közül válogatok. Ez lehet egy élénkvörös mikulásvirág, orchidea vagy ciklámen, amik feldobják a látványt és ezzel a hangulatomat.
Mivel a napot a hálószobában kezdem és zárom, a komfort itt elengedhetetlen. Főképp a téli hónapokban, amikor alig várom, hogy bebújjak a meleg paplan alá. Ugyanezt szeretem a nappaliban is megtenni, ezért a kanapé közelében mindig kéznél van néhány puha takaró a téli estékre. A komfortot és puhaságot említve nem hagyom ki a törülközőket sem, amiket szeretek átnézni, és a régi, mosástól megkeményedett darabokat cserélni az új év kezdetén.






A karácsonyi dekoráció elpakolása önmagában felér egy edzéssel, de a végeredmény egy szép és rendezett otthon, ami jó érzéssel tölt el. Szerintem természetes, ha ilyenkor üresnek érezzük a lakást, ezért jó ötlet a kedvenc tárgyainkat előtérbe helyezni. Könyvek, amik inspirálnak vagy a kedvenc képeink, fotóink, amiket esetleg eltettünk az ünnepi sürgés-forgás és dekorálás miatt. Érdemes friss szemmel megnézni a környezetünket, és változtatni apróbb dolgokon. Vagy pedig élvezni, hogy minden újra a megszokott helyén lehet.
Olyan szabály pedig nincs, hogy a karácsonyi dekorációt vagy annak elemeit nem lehet vízkereszt után megtartani, ha ahhoz van kedvünk. Égősorok, bögrék, mécsestartók vagy a maradék szaloncukor mind a januári dekor részei lehetnek.


